4 zasady ubezpieczania mieszkania w Radomiu

Najlepsza polisa mieszkaniowa to taka, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb. Zgłaszając do ubezpieczenia mieszkanie w Radomiu, trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym wybór polisy będzie łatwiejszy.

Zastanów się, co konkretnie ma podlegać ubezpieczeniu?

Jak wyjaśnia agent Kamil Pachocki prowadzący w Radomiu biuro PZU, w ramach polisy mieszkaniowej można ubezpieczyć nie tylko dom lub mieszkanie. Istnieje opcja włączenia do polisy również innych obiektów, np. domu letniskowego, budynków gospodarczych i obiektów ogrodowej architektury znajdujących się na terenie posesji czy nawet nagrobka. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 697725725 lub wysyłając maila na adres [email protected]

Zakres polisy – dobierz go rozsądnie!

Zakres ochrony to jeden z kluczowych aspektów decydujących o skuteczności ubezpieczenia mieszkania. Radom zapewnia pod tym względem szerokie możliwości wyboru. Warto w tym miejscu przypomnieć, że polisa w podstawowej formule chroniąca tylko mury i niekiedy elementy stałe przed niektórymi zdarzeniami losowymi nie jest w stanie zapewnić kompleksowej ochrony. Najpopularniejszymi rozszerzeniami w polisie mieszkaniowej są: kradzież z włamaniem, OC w życiu prywatnym, zalanie, przepięcie, stłuczenie przedmiotów szklanych oraz domowy assistance. W kontekście zakresu ochrony ważne są m.in. lokalizacja mieszkania, metraż, kondygnacja oraz wartość.

Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia!

Ogólne Warunki Ubezpieczenia trzeba obowiązkowo przeczytać jeszcze przed zakupem ubezpieczenia mieszkania. Radom to doskonały przykład miasta, gdzie na ten temat można osobiście porozmawiać z przedstawicielem wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. OWU zawierają definicje pojęć ubezpieczeniowych, katalog wyłączeń odpowiedzialności oraz określają zasady korzystania z polisy. W przypadku każdej oferty ubezpieczenia zawartość OWU jest inna.

Porównuj i analizuj oferty!

Bez porównywania ofert trudno mówić o wyborze najlepszej polisy mieszkaniowej. W tym celu najlepiej skorzystać z kalkulatora polis online.