Co warto zobaczyć w Radomiu?

Czy warto odwiedzić Radom? Tak! Choć to miasto jest niedoceniane przez wielu turystów, wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Zwiedzanie Radomia warto zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas nie tylko na wizytę na Rynku, ale i na spacer po ulicy Rwańskiej i ulicy Żeromskiego. Można przy nich ujrzeć wiele ciekawych kamienic, pochodzących głównie z XIX wieku. Warto też zajrzeć do miejscowych placówek muzealnych, w których kryje się wiele cennych dzieł sztuki. Jedną z tych najważniejszych jest Muzeum Jacka Malczewskiego. Choć artysta ten kojarzony jest zazwyczaj z Krakowem, warto pamiętać o tym, iż jego rodzinnym miastem jest właśnie Radom. Na zwiedzających czeka tu ciekawa kolekcja prac Malczewskiego, którą uzupełnia galeria polskiego malarstwa. Dla tych, którzy interesują się sztuką XIX i XX wieku, bez wątpienia będzie to miejsce ciekawe i godne polecenia. Inną atrakcją, której miłośnicy sztuki odwiedzający Radom chętnie poświęcają swój czas, jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

A co z architekturą? Nie brak na terenie Radomia pięknych kamienic oraz pałaców, które niegdyś służyły miejscowym fabrykantom. W tym gronie na szczególne wyróżnienie zasługuje klasycystyczny Pałac Sandomierski, uwagę przyciąga też Pałac Karschów, intrygujący swym eklektycznym charakterem. Gmach Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, Resursa Obywatelska – oto kolejne budowle, przy których warto się na chwilę zatrzymać. Radom może się też pochwalić pięknym skansenem, któremu z pewnością należy się więcej uwagi. Kto zajrzy do Muzeum Wsi Radomskiej, ten będzie mógł miło spędzić wolny czas wśród zagród i dawnych sprzętów domowych. Wszystkie te atrakcje sprawiają, iż Radom staje się miastem atrakcyjnym dla wielu turystów, a wycieczki po jego terenie okazują się przyjemnym i pouczającym zarazem doświadczeniem.