Kościół św. Jana Chrzciciela
W 1854 r. w tym kościele, pochodzącym z czasów Kazimierza Wielkiego, czyli z połowy XIV w., został ochrzczony Jacek Malczewski. Od tego czasu dokonano w nim wielu zmian architektonicznych, zwłaszcza na początku XIX w., kiedy to popadł w ruinę i musiał zostać częściowo rozebrany i odbudowany.
Jednak mimo że wiele z tego, co nas tu czeka jest stosunkowo nowe, to jedną z rzeczy, która przetrwała próbę czasu jest kaplica ufundowana przez polityka Jana Kochanowskiego na początku XVII wieku. Sufit nawy głównej zachwyca kolorowymi malowidłami w stylu gotyckim, które są znacznie nowsze niż wyglądają i pochodzą z lat 70-tych XX wieku.
Zalew Borki
Nie ma w Radomiu lepszego miejsca na spędzenie gorącego weekendowego popołudnia niż ten dziewięciohektarowy zbiornik wodny położony kilka kilometrów na południowy zachód od centrum. W te dni możesz wylegiwać się na piaszczystej plaży na północnym brzegu, skorzystać z przekąsek w kawiarni i wypożyczyć rower wodny lub kajak. To od Ciebie zależy, czy będziesz na tyle odważny, aby popływać, ale dobrą wiadomością jest to, że to niegdyś skażone jezioro zostało osuszone, oczyszczone i uszczelnione na początku lat 2000. Być może jest to dobry znak, że są tam duże zasoby szczupaka, okonia, lina, karpia i okonia.
Pałac Sandomierski
Przy ulicy Żeromskiego 53 znajduje się kolejny polecany przez miasto pomnik. Pałac Sandomierski powstał po tym, jak Radom stał się siedzibą władz wojewódzkich guberni radomskiej w Kongresówce, czyli części kraju kontrolowanej przez Rosjan. W związku z tym, że w Radomiu znalazło się wielu nowych urzędników, konieczna była nowa siedziba.
Neoklasyczny budynek został zaprojektowany przez florenckiego architekta Antonio Corazziego i ukończony w 1827 roku. Dziś mieszczą się w nim urzędy miejskie i delegatury instytucji wojewódzkich dla województwa mazowieckiego. Warto zwrócić uwagę na architekturę pałacu, gdyż północne skrzydło jest dobudówką z czasów okupacji hitlerowskiej w stylu faszystowsko-modernistycznym.
Klasztor i Kościół oo. Bernardynów (klasztor i kościół bernardynów)
Ten czynny klasztor jest prowadzony przez zakon bernardynów, który został zaproszony do Polski przez króla Kazimierza Jagiellończyka w XV wieku. Zakon posiada około 30 klasztorów w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech i Argentynie. Założony w 1468 r. kompleks w Radomiu jest jednym z najlepiej zachowanych klasztorów w Polsce. Niemal wszystko zbudowane jest z cegieł, które mnisi sami wypiekali w swojej cegielni. Najcenniejszym elementem wyposażenia kościoła jest późnogotycki ołtarz główny, rzeźbiony ze scenami pasyjnymi, wykonanymi prawdopodobnie w warsztacie niemieckiego mistrza Wita Stwosza. W ścianach prezbiterium i nawy głównej znajdują się kamienie gzymsowe i ozdobne barokowe pomniki miejscowej szlachty z XVII wieku.
Dom Glogierów
Kolejnym przystankiem na szlaku turystycznym „zabytki Radomia” jest przyciągający wzrok dom, który w 1914 roku wybudował dla siebie urzędnik państwowy i przyszły senator RP Maciej Glogier. Do tego projektu zatrudnił Józefa Piusa Dziekońskiego, jednego z najbardziej płodnych architektów tamtych czasów, który zaprojektował dziesiątki kościołów i innych zabytków w całej Polsce. Ukończony w 1914 roku Dom Glogierów przy ulicy Sienkiewicza jest wielkim misz-maszem stylów i łatwo go rozpoznać po asymetrycznej fasadzie. Wygląda jak francuski zamek przeniesiony do centrum Radomia.
Zabytki zabytkami, ale radom to przede wszystkim pokazy lotnicze i dużo innych festiwali.